Ingrediente
1 kg piersici
800 gr zahar
zeama de la o lamaie
Mod de preparare
Punem o oala cu apa la fiert si cand da in clocot punem piersicile si le lasam cateva secunde dupa care le scoatem intr-un vas cu apa rece.
Indepartam pielita apoi desfacem pulpa de pe sambure si taiem cubulete.Stropim cuburile de piersica cu zeama de la o lamaie.

mmmmmm,din poze simt parfumul,dulceata asta e foarte buna ca atare sau in prepararea multor bunatati,felicitari
RăspundețiȘtergereCe culoare placuta are!!!
RăspundețiȘtergerearata foarte bine sper ca sta fara conservant sau fara gelfix eu de obicei folosesc gelfix de data asta o sa incerc reteta voastra!
RăspundețiȘtergeream cautat multe retete dar a ta este cea adevarata pentru dulceata FELICITARI.........
RăspundețiȘtergeresi zeama de lamaie se pune aproape de final?
RăspundețiȘtergerebuna, dar exagerat de dulce...
RăspundețiȘtergere